WordPress sayfaya kategori ve etiket ekleme

wordpress-sayfaya-kategori-etiket-ekleme

WordPress Sayfaya Kategori ve Etiket Ekleme nasıl yapılır?
Wordpress ile yeni bir yazı oluşturduğunuz zaman o yazıya uygun kategori yada kategoriler seçebilir, yazı içeriğine göre tagler yani etiketler atayabilirsiniz.
WordPress’te yeni bir sayfa oluşturulduğunda o sayfayı bir kategoriye bağlayamıyor yada etiket ekleyemiyorsunuz. Peki ya oluşturduğunuz wordPress sayfasına da kategori atamak yada etiket eklemek gerektiği durumda ne yapılabilir? Yada böyle bir şeye neden ihtiyaç duyarız?

WordPress’in standart olarak bir blog şablonu olma özelliği ağır basıyor. Bundan sıyrılmak ve wordpress ile istediğimiz şekilde siteler oluşturabilmek için çeşitli eklentiler yardımımıza yetişiyor. Örneğin sitemiz içerisinde statik sayfalar olmasını isteyebiliriz ve bu sayfalara seo açısından etiket eklemek isteyebilir ve kullanıcıların ulaşmasını kolaylaştırmak açısından kategori ataması yapmak isteyebiliriz.
Burda yardımımıza koşan birkaç eklenti mevcut. Fakat bu eklentilerin hepsi tam randıman vermediği gibi güncelleştirilmemiş olması sitemizin ayarlarını ve sistematiğini bozabiliyor. Ben sayfalara kategori ekleme eklentisi olarak sizlere denediğim ve memnun kaldığım bir eklentiyi sunuyorum. Eklentinin adı Category Tag Pages.

WordPress sayfaya kategori ve etiket ekleme eklentisini kurduktan sonra artık wodpress sayfalarına kategori ve etiket ekleyebileceğinizi ve varolan sayfalara kategori – etiket ataması yapabileceğinizi göreceksiniz.

WordPress sayfaya kategori ve etiket ekleme eklentisini buraya tıklayarak indirebilirsiniz.


“WordPress sayfaya kategori ve etiket ekleme” için 3 yanıt

 1. Reyiz biraz eskimiş ancak nokta atışı ihtiyaç gideren yazın için teşekkür ederim, çok iş gördü.
  Şimdi sayfaları rahatça kategoriye ekledim. Bu kategorileri de menüye ekleyerek ilgili sayfaların ilgili kategorinin altında görünmesini sağladım.
  Ancak burada şöyle şahsen istemediğim bir durum oluştu,
  Kategori altında görünen sayfaların hepsinin üzerinde tekrar bir kategori yazısı link ile beliriyor ve sayfa altına sayfa içeriğinin bir kısmını döküyor.
  Benim istediğim kategori altında sadece sayfa başlıkları sayfaya linkli olarak yer alsın. Şu anda bu var ancak belirttiğim gibi bunda fazla istemediklerim de var.
  Bu detay için yanıt verme zamanınız imkanınız olursa çok memnun olurum.
  Teşekkürler.

  1. Merhaba;

   Umarım sorunu bir şekilde veya benzer bir kategori eklentisi ile çözmüşsündür. Zira site ile pek haşır neşir olmadığım için çok geç gördüm. Olmaz ya, olur da problemini hala çözemediysen bi ekran görüntüsü ile istemediğin durumu tam olarak gösterebilirsen yardımcı olmaya çalışacağım.

   İyi günler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir