Home / Eğitim / WordPress sayfaya kategori ve etiket ekleme

WordPress sayfaya kategori ve etiket ekleme

wordpress-sayfaya-kategori-etiket-ekleme

WordPress Sayfaya Kategori ve Etiket Ekleme nasıl yapılır?
Wordpress ile yeni bir yazı oluşturduğunuz zaman o yazıya uygun kategori yada kategoriler seçebilir, yazı içeriğine göre tagler yani etiketler atayabilirsiniz.
WordPress’te yeni bir sayfa oluşturulduğunda o sayfayı bir kategoriye bağlayamıyor yada etiket ekleyemiyorsunuz. Peki ya oluşturduğunuz wordPress sayfasına da kategori atamak yada etiket eklemek gerektiği durumda ne yapılabilir? Yada böyle bir şeye neden ihtiyaç duyarız?

WordPress’in standart olarak bir blog şablonu olma özelliği ağır basıyor. Bundan sıyrılmak ve wordpress ile istediğimiz şekilde siteler oluşturabilmek için çeşitli eklentiler yardımımıza yetişiyor. Örneğin sitemiz içerisinde statik sayfalar olmasını isteyebiliriz ve bu sayfalara seo açısından etiket eklemek isteyebilir ve kullanıcıların ulaşmasını kolaylaştırmak açısından kategori ataması yapmak isteyebiliriz.
Burda yardımımıza koşan birkaç eklenti mevcut. Fakat bu eklentilerin hepsi tam randıman vermediği gibi güncelleştirilmemiş olması sitemizin ayarlarını ve sistematiğini bozabiliyor. Ben sayfalara kategori ekleme eklentisi olarak sizlere denediğim ve memnun kaldığım bir eklentiyi sunuyorum. Eklentinin adı Category Tag Pages.

WordPress sayfaya kategori ve etiket ekleme eklentisini kurduktan sonra artık wodpress sayfalarına kategori ve etiket ekleyebileceğinizi ve varolan sayfalara kategori – etiket ataması yapabileceğinizi göreceksiniz.

WordPress sayfaya kategori ve etiket ekleme eklentisini buraya tıklayarak indirebilirsiniz.


Hakkında MuhammedM

İlginizi çekebilir

Adobe Fireworks nedir ne işe yarar

Adobe Fireworks nedir ne işe yarar ? sorularına genel hatlarıyla cevap vermeye çalışacağım. Adobe Fireworks’ün …

Bir yorum

  1. Gee wililkers, that’s such a great post!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir