Adobe Photoshop nedir ne işe yarar

adobe-photoshop-nedir-ne-ise-yarar

Adobe Photoshop nedir ne işe yarar? sorularına genel hatlarıyla cevap vermeye çalışacağım.
Photoshop’un genel kullanım alanı, resimler üzerinde değişiklikler yapmaktır. Bunun yanında çeşitli anisyonlu banner tarzı projeler ve 3d çalışmalar da yapabilirsiniz. Resim düzenleme kulağa her ne kadar basit gibi gelse de aslında öyle değil. Photoshop ile yapılabilecek şeylerin çokluğunu gördüğünüzde (tabi bu yazıyı henüz photoshop ile tanışmayanlar için yazıyorum) ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız 🙂 .

Photoshop ile neler mi yapılır? Örneğin; resim düzenlemeleri, renkledirme, yüz güzelleştirme 😛 , çeşitli efektler verme, web site tasarımları, 3d yazı ve obje çalışmaları, photoshop araçlarını kullanarak türlü türlü görsel çalışmalar, kartvizit, katalog ve broşür çalışmaları ve daha birçok şey…

Diğer Adobe programlarının çoğu gibi Photoshop da alanında lider konumda ve karşısında durabilecek kadar güçlü bir alternatifiyle ben henüz karşılaşmadım. Photoshop aynı zamanda hobi için de kullanılabilecek zevkli bir program. Zaten günümüzde photoshop ile az buçuk haşır neşir olmayan da kalmadı hani 🙂
Photoshop konusu için daha fazla uzatmaya gerek duymuyorum.

Photoshop öğrenmek isteyenlere tavsiyeler:
Photoshop öğrenmek isteyen birisi için bence en önemli şart, layer kullanımıdır. Photoshopta araç paletindeki araçları ve üst menüdeki bazı filitreleri kullanmayı öğrendiğinizde zaten olayı genel hatlarıyla bitirmiş olursunuz. Ha, web tasarım kısmı ve 3d çalışmalar için biraz farklı bir çalışma metodu izlemeniz gerekebilir. Bunun dışında bol bol bol pratik yapmak. En iyi böyle öğrenilir. Koyun resminizi, kendinizi şekilden şekile sokun. Sonra silersiniz bişey olmaz.
Sitemiz üzerinden Adobe Photoshop Görsel Eğitim Setlerine ulaşabilirsiniz.

Bu makalemde Adobe Photoshop nedir ne işe yarar? sorularına genel hatlarıyla cevap vermeye çalıştım. Umarım faydası olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir